środa, 4 stycznia 2017

Portfolio wizażystki w formie Fotoksiążki

Zawsze uwielbiałam wywoływać wszystkie zrobione przez siebie zdjęcia. Zarówno te prywatne jak i  makijaży, które wykonuję. Forma elektroniczna zdjęć nigdy nie satysfakcjonowała mnie w całości :) Pierwszą swoją fotoksiążkę dostałam w prezencie kilka lat temu i cieszyłam się jak dziecko ! Przez ten czas zdążyłam uzbierać kolejnych kilkadzesiąt fotek, które prosiły się o przelanie na papier .. :) Pierwszy raz reklamę Saal Digital zobaczyłam na Instagramie. Oferta była jasna - Voucher na fotoksiążkę w zamian za jej późniejszą recenzję. 
Postanowiłam skorzystać i stworzyć swoje portfolio w wersji klasycznej :)


Całą zabawę zaczynamy od ściągnięcia, ze strony producenta, programu do składania zamówień - Aplikacja SaalDesign. Jest on bardzo intuicyjny, mimo że na początku byłam przerażona. Okazało się jednak, że obsługa jest bardzo łatwa i po chwili składałam już swoją pierwszą fotoksiążkę. 
..i tutaj już puszczamy wodzę fantazji :) wybieramy format, okładkę, wykończenie (błysk/mat), grubość i ilość stron. Możemy dodawać zarówno zdjęcia jak i teksty.

Moja fotoksiążka to A4 w orientacji poziomej, z matowym wykończeniem zarówno okładki jak i stron :)


Wszystkie detale są bardzo dopracowane. Wykonanie okładki, brzegów perfekcyjne.Jakość zdjęć wybieranych przez nas musi być dość wysoka. Podczas dodawania ich w programie od razu wyświetla nam się informacja czy jakość jest wystarczająca (wysoka/dobra/słaba).
Te z wybranych przeze mnie, które miały jakość wysoką wyszły znakomicie, bez żadnych widocznych pikseli. Zdjęcia o jakości "dobrej" również wyszły w porządku, są jedynie mniej ostre - musimy się liczyć z tym wybierając gorsze fotki ;)


...i sprawa dla mnie najważniejsza - kolory ! Kiedy zamawiałam fotoksiążkę właśnie o ten aspekt martwiłam się najbardziej. Przecież wybrane przeze mnie zdjęcia makijaży nie mogą odbiegać kolorystycznie od tego jak wyglądało to naprawdę. 
Również w tym przypadku byłam bardzo pozytywnie zaskoczona :) barwy zdjęć są dokładnie takie jakie powinny być ! W niczym nie odbiegają od wersji komputerowej, ani nasyceniem ani kontrastem.
Swoje portfolio podzieliłam na 3 kategorie: 
Makijaże ślubne..

.. Sesje zdjęciowe..


..i Backstage.


Ponieważ firma Saal Digital oferuje również inne usługi postanowiłam przy okazji wywołać kilkadziesiąt zdjęć, które zamierzam wkleić do albumu. Tu również nie miałam się do czego przyczepić- są to bardzo wysokiej jakości odbitki.


..a na koniec ostatnia strona fotoksiążki :) Moje ulubione zdjęcie z sesji podczas, której miałam okazje malować wszystkie te piękne kobiety :) 


Podsumowując jakość usług firmy Saal Digital - poziom jest bardzo wysoki ! Skutkuje to dość wygórowaną ceną - na pewno wyższą niż w przypadku fotoksiążek i odbitek np. z Empiku. Jednak przy tego typu usługach zdecydowanie wolę zapłacić więcej i być zadowolona na 100% !
Ceny, info, a także recenzje innych osób znajdziecie na stronie - Saal-Digital.pl i funpage'u - Saal.Digital.Polska
Czy ktoś z Was miał już do czynienia z tą firmą ? Czy może macie już inną ulubioną ? :)

Kisses !
Kasia

4 komentarze:

  1. pomysł rewelacyjny :D Twoje portfolio na pewno wygląda teraz rewelacyjnie ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Super! Ja tez jednak wolę mieć zdjęcia w albumach czy taka fotoksiazka-to świetny pomysł:) piękne wykonanie:) a Twoje ulubione zdjęcie ostatnie z sesji dla mnie też jest extra:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetny pomysł :) Koniecznie podrzucę go mojej kumpeli, która również 'siedzi' w makijażu. Pozdrawiam! :* xmadebymex.blogspot.co.uk

    OdpowiedzUsuń

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...